Emotsioonide alkeemia

Miks emotsioonide alkeemia? Olen päris veendunud, et kui alkeemikud otsisid kunagi ammusel ajal igavese elu ja õnne saladust, tarkuse kivi, siis pidasid nad tegelikult silmas meelerahu. Mis see on, mis paneb meid ennast halvasti, haigena, ebamugavalt tundma? Ikka ju meie enda meel, enda tunded ja emotsioonid. Kujuta ette nuppu, millega saaks sisse lülitada ainult head emotsioonid, isegi juhul kui päev on nässu läinud või kui seisad silmitsi ületamatuna näivate probleemidega. Me ei tunneks ju sel juhul ennast üldse halvasti ega kannataks, sest meid ei häiri mitte halvasti läinud päev, vaid tunded, mis sellega kaasnevad! Seda emotsioonide alkeemia võluvõtit on otsitud sajandite kaupa, sest see on ainuke asi, mis saab inimese elu põhjalikult ja pöördeliselt muuta. Toon siin raamatu väikese ülevaate emotsioonide alkeemiast ehk mõned nipid, kuidas igapäevase virrvarriga peas hakkama saada ning iseennast paremini mõista.

Kaia-Kaire Hunt on nõustanud kliente emotsioonitöö vallas üle 10 aasta. Ta on Tiibeti loodusravi terapeut, EFT (emotsionaalse vabaduse tehnika) terapeut ja koolitaja, meditatsioonijuhendaja ja vaimse tervise õenduse üliõpilane.

Kaia-Kaire Hunt

Autor

Periood

kajastust

Projekti ülevaade

Monika Kuzmina

Monika Kuzmina

Vastutaja

Palve on oma energia suunamine, tuleb südamest, on konkreetse fookusega ja pole suunatud iseenda egoistlike soovide täitmiseks.

5 mõtet raamatust

1. Me oleme üles ehitatud selliselt, et ükskõik mida me teema, kuhu liigume või milliseid otsuseid teeme, on kõige selle tegelik ja sügavam mõte tunda ennast hästi.

2. Emotsioonide tekkimise eest vastutab suurel määral meie peas asuv tilluke mandelkeha, valvekoer, kes on ära õppinud ja teab, millal kuidas reageerida. Muidugi mõista on mõned koerad väga närvilised ja hauguvad juba esimese impulsi peale, teised aga on väga rahulikud ja magavad suure hulga juhtumusi oma elus maha.

3. Hea uudis on see, et me saame alati otsustada mõelda midagi muud kui ennast kahjustavaid mõtteid. Halb uudis on see, et alailma ei viitsi me seda siiski teha.

4. Meeleplekid on emotsioonid või vaated, mis teevad meile haiget ja võivad isegi hävitavalt mõjuda, kuid mis kuuluvad siiski lahutamatult inimeseks olemise juurde. Need on (budistliku maailmavaate järgi) viha, ignorantsus ja iha. Ja neil põhinevad kõik meie ülejäänud emotsioonid.

5. Mida kaugemale me oma tõelisest teest läheme, seda suuremaks muutub masendus. Ma julgen sellele alla kirjutada: kui oled oma südame teelt eksinud, ei ole võimalik leida rahulolu.

Kajastused

KÜSI PAKKUMIST