Kuidas olla terve

Kuidas püsida tänapäeva muutuvas ja kriitilises maailmas terve, on muutumas inimkonna põhiküsimuseks. Viiruste levik on hirmutav, kuid samas kahjuks ka mõistetav, kui vaatame meie looduse ja kliimaga seotud muutusi ning inimkonna tegevuse mõju meie keskkonnale.

Tohutu hulk baktereid on meie kaaslased nii organismis kui väliskeskkonnas. Põletikukoldest bakterite leidmine ei tee neist veel põletiku põhjustajat, fookusesse tuleb asetada keha kui tervik. Bakteritel on kehas palju ülesandeid: nad on kõige võimsamad immuunsüsteemi töö toetajad, seedimise soodustajad, ravimite ja toksiinide neutraliseerijad, vitamiinide ja hormoonide tootjad, luude mineraliseerimise kindlustajad, kolesteroolitaseme stabiliseerijad jne. Bakterite hävitamine nii meie sees kui looduses on viinud inimkonna autoimmuunhaiguste küüsi, olukorda, kus immuunsüsteem on muutunud meie enda vaenlaseks. Miks me neid siis ometi hävitame?

Kas me suudame veel taastada bakterite mitmekesisuse maapinnas, põhjavees, jõgedes ja meredes ning peatada metsade lageraie? Mahatma Gandhi on öelnud, et maa võib rahuldada inimeste vajadusi, aga ei suuda rahuldada inimeste ahnust.

Meist endist sõltub, kas me säilime inimkonnana või mitte.
Olukord on kriitiline.

Dr Riina Raudsik

Autor

Periood

kajastust

Projekti ülevaade

Monika Kuzmina

Monika Kuzmina

Vastutaja

Looduse vastu käe tõstmine viib ikka katastroofini, kui mitte kohe, siis ajapikku.

Mis on põletik?

Mis on põletik ja mis aitab põletikku kehas normaliseerida?

Põletik on organismi tavaline kaitsereaktsioon ja põletikke aitavad kehas normaliseerida probiootikumid.

Milline on probiootikumide toime?

  • Probiootikumid aitavad soolestikus põletikke vähendada ja põletikku põhjustavaid keemilisi signaalaineid neutraliseerida, vähendades seeläbi metaboolset sündroomi ja kaitstes südame- ja veresoonkonna haigustesse haigestumise eest.
  • Probiootikumid aitavad ära hoida toidutalumatust sel moel, et soodustavad toitude põhjalikku seedimist.
  • Probiootikumid aitavad põletikke likvideerida ka läbi antioksüdantsete omaduste, likvideerides vabu radikaale kehas.
  • Probiootikumid aitavad imendada magneesiumi ja flavonoide ning selle kaudu põletikke ära hoida.
  • Probiootilised bakterid võitlevad pärmseente ja nn halbade bakteritega kogu aeg, tootes pidevalt antimikroobseid aineid.
  • Probiootilised bakterid ei lase haiguse tekitajatel organismis kanda kinnitada, võideldes nendega toitainete pärast.
  • Nahal elavad probiootilised bakterid kaitsevad meid nahahaiguste eest.

Soolebakterid loovad teadaolevalt ca 70% inimese immuunsüsteemist. Bakterid on meie immuunsüsteemi tähtsamaid võitlejaid põletike likvideerimisel. Tasakaalust väljaminek tähendab keha energeetilist häiret, mis omakorda tähendab kudede pH nihkumist happelisema suunas. Tervise taastamiseks on vajalik taastada kudedes aluseline reaktsioon, mida saab teha õige veetarbimise, mitmekesise toitumise, piisava liikumise või emotsionaalse stressi üle kontrolli saavutamisega.

Kajastused

KÜSI PAKKUMIST