Kundalini jooga

Eestlasest joogaõpetaja Liina Elviku raamat viib sind kundalini jooga maagilisse salamaailma – õpetuste juurde, mis olid kunagi kättesaadavad vaid valitsejatele, kuid nüüd on avatud teenima igat inimhinge.

Iidsed joogatarkused õpetavad sulle, kuidas elada siin maailmas õnneliku, elurõõmsa, terve, armastava ja kartmatuna, mõista ja hoida harmoonilises tasakaalus keha, meelt ja hinge ning suhteid iseenda ja teistega. Mida süüa, et tervis oleks tugev ja meel erk.

Raamat tutvustab spetsiaalseid joogatehnikaid ja tööriistu, maalib pildi joogalikust elamise kunstist, õpetab valmistama keelt- ja kõhtu silitavaid joogatoite ning näitab ette kümme harjutusseeriat ja kümme meditatsiooni. Saad teada, miks naine on 16 korda tugevam kui mees, mida teha 84 klaveriklahviga oma suulaes ja kuidas anda lihtsa sõrmeasendiga endale lisaportsjon kannatlikkust. Räägime, miks on meie kaugeim reis ainult 20 cm pikkune, kuidas alandada spetsiaalse hingamisega palavikku ja teha kolme minutiga ajule taaskäivitus. Leiad näpunäiteid ja praktilisi harjutusi, kuidas laadida end energiaga, visata seljast stressirüü, avada külluse ja elurõõmu kraanid ning palju muud põnevat.

Liina Ravneet Elvik

Autor

Periood

kajastust

Projekti ülevaade

Monika Kuzmina

Monika Kuzmina

Vastutaja

Sinu keha on püha tempel, mille sees on hoiul sinu hing selles elus.

Katkend raamatust

Monodieet tervendab keha

Jooga puhastusdieete kutsutakse monodieediteks ja kundalini jooga õpetuse kohaselt on need kehale palju kasulikumad kui täielik paastumine. Monodieetide puhul süüakse teatud aja vältel ainult kindlat tüüpi tervendavaid toite. Nii peab keha tootma vähem seedeensüüme ja seedesüsteem ei pea nii palju tööd tegema. Tervendavad toidud uhuvad siseorganeid kindlate toitainetega, kuni ilmneb tervistav efekt: organismis tekib aluseline keskkond, milles haigusbakterid elada ei saa.

Monodieedid on võimsad keha puhastamise ja tervise tugevdamise tööriistad. Kui toita end teatud aja jooksul vaid eriti ensüümrikaste ja antioksüdantidest pungil suupärasega, käivitab see kehas puhastusprotsessi ja kogunenud mürkide tsentrifuugilise väljalükkamise. Ka autonoomne närvisüsteem, mis on harjunud tavapärase seedetööga, saab siis lõdvestuda ja pöörata oma tähelepanu parandamist-tervendamist vajavatele piirkondadele.

Puhasta oma meeled

Keha füüsilise poole puhastamine on ainult üks osa. Kehaga koos hakkab mustust ja jääke väljutama ka meel. Meie suhe toiduga on sügavalt läbi põimunud harjumusmustritega, mis on seotud turvalisuse, mugavuse ja enesekuvandiga. Sellepärast võivadki igasugused dieedid ja puhastused kohati väga keerulised olla ja ego tagajalgadele ajada. Sellepärast võid puhastusdieedi ajal end tavapärasest negatiivsema ja vihasemana tunda.

Kui oled harjunud emotsioone söömisega tuimestama, siis kisub dieet kinnisurutud emotsiooniämbritelt kaaned pealt ja toob need sinu teadvuses eredalt pinnale. Sellepärast on dieedi pidamiseks hea valida aeg, kui saad rahulikult iseendaga olla. Kui tunned negatiivsust kerkimas, lihtsalt jälgi ja jää kohale. Igas negatiivses mõttes sisaldub selle positiivne kaksikõde. Pelgalt negatiivse mõtte neutraalsest vaatlemisest võib kohale ilmuda ka positiivne.

Lõpeta dieet alati pehmelt ja järk-järgult. Puhastunud keha on alguses eriti tundlik kõigele stimuleerivale, sellepärast hoia end eemal rämpstoidust ja rämpskeskkonnast. Sõltuvalt sellest, millist konkreetset joogapuhastust lõpetamas oled, hakka järk-järgult lisama teisi kergelt seeduvaid toite-jooke, puuvilju, juurvilju ja sidrunivett meega. Sammhaaval võta menüüsse tagasi ka aeglasemad toidud: pähklid, teraviljad ja tahked juustud.

Kajastused

KÜSI PAKKUMIST