Lõpp toidu­allergiale

Toiduallergia on kogu maailmas kiirelt kasvav probleem. See raamat edastab lootusrikka sõnumi, et perekonna ja arsti koostöös on võimalik toiduallergiast vabaneda. Stanfordi ülikooli teadlase dr Kari Nadeau teedrajav uurimistöö näitab, et toiduallergia ei pea tingimata olema eluaegne koorem, kuna immuunsüsteemi on võimalik ümber õpetada. Toiduallergiat – alates kergest lööbest ja lõpetades hingamisteede sulgumisega – saab tõkestada, aeglustada ja peatada. Selle protsessi võtmeks on strateegia, mis kannab nimetust immunoteraapia – allergeeni kontrollitud, järkjärguline taastutvustamine kehale.

New York Timesi menuautor Sloan Barnett, kes on ühtlasi kahe toiduallergiaga lapse ema, aitab meetodit tavainimesele arusaadavaks muuta ja võimaldab kõigil tutvuda teadusuuringutega. Autorid tutvustavad ja kirjeldavad ühiselt kõiki toiduallergia aspekte, rääkides ka sellest, kuidas leida sobivat ravi ning tulla toime pideva hirmuga allergeenide ees.

Raamatut on täiendatud Eesti kohta käiva informatsiooniga.

Kari Nadeau
Sloan Barnett

Autor

Periood

kajastust

Projekti ülevaade

Monika Kuzmina

Monika Kuzmina

Vastutaja

Alati on võimalik, et ka teie jaoks leidub midagi, niisiis hoidke ikka silmad lahti.

Toidu­allergia

Kuidas toime tulla toiduallergiaga?

  • Toiduallergia võib põhjustada stressi ja ärevust nii diagnoosi saanud inimestele kui ka nende peredele.
  • Toiduallergiaga inimesed peaksid endid harima ning otsima tugirühmi ja -võrgustikke.
  • Sarnaselt iga proovikiviks osutuva olukorraga võib ka immunoteraapia tuua päevavalgele inimese või ta perekonna seni varjus püsinud stressiallikad. Sellistel aegadel võib kasu olla koostööst terapeudiga.

Kajastused

  1. NIPINURK: KUIDAS vabaneda toiduallergiast? – 16.06.21 Buduaar
  2. Kuidas vabaneda toiduallergiast? – 14.05.21 Raamatud/Postimees

KÜSI PAKKUMIST