Ma ei tea, aga ma uurin välja

Praktiline käsiraamat virtuaalse assistendi teenuse pakkujana alustamiseks.

Üha enam inimesi jõuab rõõmustava tõdemiseni, et asukohavaba töökoht ei pea tähendama suunamudimist või ilmarändurist blogijaks hakkamist, vaid võib hakata virtuaalseks assistendiks. Eesti esimese assistendikooli looja Liina Ostumaa kirjutatud virtuaalse assistendi käsiraamat vastab küsimusele, kuidas ehitada üles ajale vastupidav ja ka Eesti turgu arvesse võttev virtuaalse assistendi teenust pakkuv ettevõte ja korraldada kõik nii, et ise läbi ei põleks? Turgu, süsteemi ja ametit lähemalt tundmata on algus kordades raskem kui see võiks olla.

Sulle, kes sa ei julge või ei tea, kuidas alustada, on see samm-sammuline et jõuaksid uitmõttest käivitada päris oma virtuaalse assistendi teenust pakkuv ettevõtte oma esimeste klientideni. Selles raamatus on kõik, mida vajad, et alustada: ettevõtte loomisest kui töövahenditeni.

Kui oled juba turul tegutsev teenusepakkuja, kuid tunned, et oled ummikusse jooksnud, ettevõtte kasv on justkui seisma jäänud või on asjad lihtsalt üle pea kasvanud, loob see rohkete ülesannetega käsiraamat võimaluse oma teekonda analüüsida ja leida selgus, kuidas sellisesse olukorda oled jõudnud ning kuidas sealt välja tulla.

Käsiraamatus sisalduva tööraamatu osa täites lood endale teadmiste panga, mis osutub selles maailmas läbi löömisel asendamatuks abiliseks. Abiks fotod ja graafika. Lisaks on raamatus viited ja võimalused oma teadmisi ja oskusi virtuaalassistendina arendada või lihvida. Raamat põhineb Liina Ostumaa erialastel teadmistel ja kogemustel, on aus ja põhjalik sisevaade ametisse, aga ka mõtteviisi tähtsusele valdkonnas läbi löömisel.

Liina Ostumaa

Autor

Periood

kajastust

Projekti ülevaade

Monika Kuzmina

Monika Kuzmina

Vastutaja

Suhtumine peegeldub sinust välja ka siis, kui sa ise seda ei näe.

5 nõuannet

Viis soovitusliku küsimust ja nõuannet virtuaalse assistendina alustamiseks:

  • Kas näed ennast virtuaalse assistendina? Kirjelda oma hoiakut enda kui virtuaalse assistendi suhtes?
  • Milline on sinu hoiak selle ameti suhtes? Mida sinu meelest teised sellest ametist arvavad? Miks sul selline arvamus on?
  • Kui sul on mõned negatiivsed uskumused või arvamused seoses virtuaalse assisteerimisega või oled kuulnud teistel neid olevat, siis kirjuta need praegu siia positiivses vormis ümber.
  • Kirjuta, milline oled sina eduka virtuaalse assistendina.
  • Nüüd hakka käituma nagu see inimene, keda sa just kirjeldasid.

Kajastused

KÜSI PAKKUMIST