Meditatsioon hõivatud inimestele

Põhiline on mõista, et meditatsioon on seotud jälgimisega. Sa jälgid, mis su sees toimub, olenemata sellest, mis toimub ­ümberringi. Kodus, töö juures, hommikul, õhtul…

Tänapäeva hüperaktiivne mõistus ei lase sul paigal istuda. Niisiis, jooksu pealt mediteerimine ongi asja võti: olles aktiivne, on jälgimine algul palju lihtsam. Sellest tulenebki selles raamatus kirjeldatud Osho aktiivse meditatsiooni ja teiste tegusatele inimestele mõeldud meditatsioonide väärtus. Paradoksaalselt, kui püüad istuda paigal, märkad vaid hullumeelselt pöörlevat mõistust. Kui oled terve tegusa päeva pöörelnud ja jälginud, siis märkad, et sul on vaikne kese. Võid ka avastada, et osa sellest hullust mõistusest tuleb minema saata, enne kui suudad lõdvestuda ja olla vaikselt.

Raamat „Meditatsioon hõivatud inimestele” Osho nõuannetega toob sinuni erinevaid enese avastamise viise, milline olukord ka poleks. Võid avastada vähemalt selle, kes sa pole.

Selle teaduse juures on imetore see, et igaüks on oma laboris teadlane. Uskumusi ei nõuta. Ega usu kinnitamist. Lihtsalt on vaja teaduslikku lähenemist, kui võetakse hüpotees ja seda enda peal katsetatakse. Kui see ebaõnnestub, pole probleemi, su paberikorv on ilmselt juba pooleldi täis. Kui õnnestub, oled avastanud kuldvõtmekese. Pahupool puudub.

Teadlased on märganud, et ka normaalsed vanusega kaasnevad muutused on mediteerijatel vähem väljendunud –
meditatsioon on kindlasti odavam kui kortsudevastane kreem!

OSHO

Autor

Periood

kajastust

Projekti ülevaade

Monika Kuzmina

Monika Kuzmina

Vastutaja

Tegelikult on armastus kõige absurdsem asi, sellel ei olegi tähendust ega eesmärki. See eksisteerib iseenda, mitte millegi muu jaoks.

7 elulist tarkust

  • Mida iganes sa teed, tee seda niisuguse armastusega, niisuguse hoolimisega, et maailma kõige väiksemast asjast saaks kunstiteos.
  • Igast teost, mis on tehtud täielikult, saab sinu palve.
  • Mida iganes sa teed, tee seda rahuldustundega ja tunne, et kogu eksistents pole midagi muud kui jumalikkuse väljendus.
  • Mõned puud on kõrgemad, mõned väiksemad, aga väiksemad puud pole pinge all ning ka kõrgemad puud pole täis Ego.
  • Loodus ei saada siia kunagi inimest, kellel poleks unikaalset annet.
  • Elus pole ühtki asja, mis vajab pinget, see tuleneb sinu teadmatusest ja kannatamatusest.
  • Pingel pole mitte midagi tegemist millegagi, mis on väljaspool sind, see on vaid sinu sisemuses.

Kajastused

KÜSI PAKKUMIST