Meedium

Kujutlege hetkeks, et kavatsete minna tähtsale üritusele, kuid ei leia kodus kuidagi võtmeid, et uks enda järel sulgeda ja rahulikult teele asuda. Teie eelis võtmete otsimisel on ilmne: te teate, millised võtmed välja näevad, ning kui peatute ja pisut keskendute, siis ilmselt ka meenub, kuhu te need viimati jätsite.

Aga kuidas on lugu sellega, et leida võtmed oma südame juurde? Võtmed, mis kord selle mootori käivitasid, mootori, mis töötab ennast säästmata, meie viimse hingetõmbeni… Kuidas leida üles see, mida sa ei ole kunagi näinud, kuid tead kindlalt, et see on sinu lahutamatu osa?

Me teame, mis on päike, ent ei saa mitte kunagi selle osaks. Oleme mõiste „elu” sisuks, kuid jookseme meeleheitlikult sellele vastupidises suunas.

Selles raamatus soovitan teil üritada leida elu seal, kus selle otsimine poleks varem teile pähegi tulnud. See ei tähenda sugugi seda, et naaseme igikeltsa või ookeani sügavustesse ning jahime bioloogilisi sensatsioone. Näitan teile, et elu – see on tohutult enamat kui hingamine, kasvamine ja südamelöögid. Elu on tõusud ja mõõnad, mõtted ja oletused, sünd ja surm. Jah, te ei lugenud valesti. Just surmast saab elu algus. Kujuteldamatu ja ettearvamatu teekonna algus. Olge valmis heitma pilku maailmale täiesti teisest küljest. Nüüdsest peale ei ole teie elu enam endine, tuleb vaid see üles leida…

Aleksander Šeps

Autor

Periood

kajastust

Projekti ülevaade

Monika Kuzmina

Monika Kuzmina

Vastutaja

Püüdke õppida oma negatiivsust maha suruma nii, et tänu sellele hoopis luuakse midagi. Pole juhus, et kurbus mõjutab loomingulisi inimesi palju enam kui ülekeev lõbusus.

Inspireerivad tsitaadid

7 mõtlemapanevat ja inspireerivat tsitaati raamatust:

1. Inimkond on suuremas osas täiesti unustanud oma peamise relva – vaimse tugevuse. Uskuge, oma vaimu on märksa keerulisem kasvatada kui keha.

2. Hinged ütlevad, et kui inimene hakkab mingit asja või eset kalliks pidama, siis see tõepoolest ärkab ellu – sõna otseses mõttes!

3. Me lihtsalt vajame kaaslasi keerulisel ja kütkestaval eluteel. Kedagi, kellega jagada saladusi, nutta ja naerda, tülitseda ja leppida ning hiljem meenutada kõike head ja ilusat, mida külg külje kõrval on kogetud.

4. Kõik vanemad ei õpeta oma lastele, kuidas remontida katkiseid «sõpru» või otsida kaotsiläinuid. Nad lihtsalt ostavad uued.

5. Vaadates inimestele silma, tulin ükskord järeldusele, et enamik tahab meeleheitlikult näha rohkem, kuid vaid vähesed püüavad kõigepealt endasse vaadata…

6. «Hingata – see on imeline! Tunda lõhna, äratada oma mälu ja mõista, et oled tõeliselt elus», – nii räägivad need, kes tõeliselt hindavad elu. Nii räägivad surnud.

7. Sõna «elu» kutsub kõige sagedamini esile assotsiatsioonid teatud harmoonia, liikumise või arenguga. Tõenäoliselt ei seosta te seda näiteks mahapõlenud metsa või lõhutud sillaga. Sõna «elu» sisendab lootust, annab eesmärgi ja valitseb iga takistust teekonnal.

Kajastused

KÜSI PAKKUMIST