Motivat­siooni­manifest

  • Kas sa mäletad, millal sa viimati nii kõvasti naersid, et lausa valus oli?
  • Millal sa nautisid midagi nii, et aeg peatus?
  • Millal sa hõiskasid nii kõvasti, et häälepaelad tuikasid valust?
  • Millal sa armastasid nii kirglikult, et kõik ümbritsev lakkas olemast?

Autor toob sinuni üheksa lähtepunkti, millest alustada, kui sulle tundub, et sa rühid läbi elu, suutmata seda õieti nautida.

Inimeste elus, kes on määratud suuri tegusid tegema, tuleb aeg, kus nad peavad seisma peegli ette ja endalt küsima, miks me elame nagu hiired, kui meie rinnas tuksub vapra lõvi süda.

Selle raamatu autor ei anna meditsiinilist abi ja ei soovita otseselt ega ka kaudselt ühelegi inimesele mingit meetodit mõne füüsilise, emotsionaalse või meditsiinilise probleemi ravimiseks ilma arsti sekkumiseta. Autori eesmärk on pakkuda üldise iseloomuga informatsiooni, mis aitab sul leida oma tee emotsionaalse ja vaimse heaolu juurde. Kui otsustad selles raamatus esitatud informatsiooni enda peal kasutada, siis autor ja kirjastaja ei vastuta su tegude tagajärgede eest, isegi siis mitte, kui tagajärjed on suurepärased.

Brendon Burchard

Autor

Periood

kajastust

Projekti ülevaade

Monika Kuzmina

Monika Kuzmina

Vastutaja

Pole olemas ühtki suurt filosoofi või juhti, kes poleks meile meelde tuletanud, et me peame ise olema see muutus, mida me maailmas näha tahame.

6 abinõud

6 abinõu, mis aitavad sul jõuda hea eluni:

Mõtle enne tegutsema asumist: Mitte ükski suur otsus ega tegu ei tohiks tõeks saada enne, kui oleme läbi mõelnud, kuidas see mõjutab meie elu teisi tahkusid: isiklikku heaolu, suhteid ja sotsiaalseid ülesandeid. 

Pühenda ennast sellele, mille vastu tunned kirge: Teine viis, kuidas endale kindlaks jääda, on see, et me ei pühenda ennast mitte millelegi, mille vastu me kirge ei tunne. Me peame lõpetama kõigele “jah” ütlemise, sest paljud projektid kukuvad läbi just sellepärast, et alustame midagi, mille vastu meil indu pole. Me satume sageli oma põhimõtetega vastuollu sellepärast, et teeme pidevalt asju, mida me ei armasta, koos inimestega, kellest me ei hooli. 

Pea oma sõna: Kolmas viis oma põhimõtetele kindlaks jääda, on pidada oma sõna. Kui me ütleme armastatule, et kohtume temaga keskpäeval, siis peame kohale jõudma enne keskpäeva või täpselt kell 12. Kui lubame projekti kolmapäevaks lõpetada, siis saame selle ka kolmapäevaks valmis. Kui lubame kellelegi, et ei peta tema usaldust, siis me ei hakka tema kohta kuulujutte levitama. 

Kohtle teisi lugupidamisega: Neljas harjumus on kohelda teisi alati lugupidamisega. Oma elule tagasi vaadates kahetsevad inimesed sageli seda, et nad kohtlesid teisi halvasti. Lugupidamine tähendab seda, et me ei tee teistele haiget, jätame neile õiguse ennast väljendada ja austame seda, et neil on omad mõtted, tunded ja teod, mis on nende meelest täiesti reaalsed ja õigustatud, isegi siis, kui me peame nende tegevust tähtsusetuks või valeks. Lugupidamine tähendab seda, et me näeme teistes jumalikku alget ning austame neid. 

Räägi tõde: Viies harjumus on tõe rääkimine. Kui palju pahandust on valetamisest tekkinud? Kui palju on neid suuri arusaamatusi ja pingestatud suhteid, mida pisivaled on veelgi hullemaks muutnud? Nii sisemises kui ka välises plaanis tekitab vale üksnes valu. Endale ja teistele valetamine on sama, mis endale haiget tegemine. Me ei tohi valetamisse lõdvalt suhtuda nagu tänapäeval kombeks – selle hind on lõppkokkuvõttes alati häbi ja kahetsus. Me ei tohi väikeste valede haaval oma tõelist mina lammutada. 

Tegutse alati: Kuues harjumus on alati tegutseda. Kui me seisame kaheldes ja viivitades elu äärealadel, siis see on sama, mis seista jõekaldal ja otsustada uppuvat last mitte aidata. Kui unistame uue karjääri alustamisest, aga ei tee seda kunagi teoks, siis saab kahetsus meist lõpuks võitu. Mida vähem me tegutseme, seda vähem oleme truud oma südamele ja vaimule ning seda vähem me usaldame, tunneme ja armastame ennast. Seega, jäta meelde: selleks, et oma põhimõtetele kindlaks jääda, peame tegutsema vastavalt oma tõelistele soovidele ja väärtushoiakutele.

Kajastused

KÜSI PAKKUMIST