Naiselikkuse saladused

Mari Metsalliku raamat “Naiselikkuse saladused” viib lugeja metshaldja muinasjutulisse maailma, kus peategelaseks on Armastus, kelle elujõuks on Naiselikkus. Autor jagab vaateid, kogemusi ja salanippe oma isiklikust elust, mis lähtub üdini naiselikust olemise viisist.

“Naiselik suhtlemine õpetab armastamist, andestamist ja mõistmist ning kingib elurõõmu. Kui lubad endal olla naiselik, seda häbenemata ja vabandamata, kui oled siiras, õrn ja armas, nagu me loodud oleme, kulgeme läbi elu rahulolus. Naiselikkus on ohvrirolli vastand – julge õitsemine. Naiselik suhtlemine jälgib elus lihtsaid põhimõtteid, suhtudes ümbritsevasse nii mõttes kui teos vägivallatult – nii saad ise elada puhta südametunnistusega, elada kahetsuseta.

Kahetsuseta elu on külluslik, pikk ja hinge toitev.

Naiselik energia tervendab tühimikke mehe südames ning annab talle jõudu. Ka kõige tahumatum, endassesulgunum ja külmem mees muutub naiseliku energia puudutusest.

Minu jaoks on elus kõige tähtsam perekond, armastus ema ja isa vahel, nende kindel abielu, mis on rõõmuga täidetud, ning rahulolu, mis voolab perekonda naiseliku naise südamest. Ma olen alati igatsenud kasvada selliseks naiseks nagu minu ema ning valida endale abikaasa, kes oleks kaitsev ja hooliv nagu minu isa. Olla armastav, naiselik abikaasa ja hoolitsev ema on minu elu suurim ja tähtsaim eesmärk,” tõdeb autor.

Mari Metsalliku eluviis ja ilmavaade on tänapäevastest tavapärasustest tõenäoliselt veidi teistmoodi. Tänu sellele mõjuvad tema lähenemine ja lood lugejale värskelt ja kohati lausa muinasjutuliselt. “Naiselikkuse saladused” on kirjutatud viisil, justkui kirjutaks Mari oma isiklikku päevikusse iseenda jaoks – läbi sügavate, kuid kergete tunnete just nendest hetkedest, mida tahaks igaveseks säilitada ja lastele pärandada. Autor usub, et heatahtlikult ja õnnetundes kirjutatud sõnad on pühad ja valgusküllased ning hakkavad neid lugeva inimese hinges kaasa helisema.

Kirjastuselt Pilgrim ilmus Mari Metsalliku esimene raamat “Metshaldja päevik” 2014. aastal.

Mari Metsallik

Autor

Periood

kajastust

Projekti ülevaade

Monika Kuzmina

Monika Kuzmina

Vastutaja

Pere on kõige alus, see on koht, kus me areneme ja kasvame, kus me õpime tundma armastust.

Katkend raamatust

Naised, lõpetage juhtimine ja lõõgastuge naiselikkusesse

Naisi vaevab ikka ja jälle sama mure: «Mees on suhte alguses minust sisse võetud, kuid aja möödudes ta muutub, ei võta enam juhtimist enda peale, ei helista, ei organiseeri kohtinguid, ei üllata mind enam või kaob täielikult. Kuidas sellises olukorras käituda?» Miks selline olukord üldse tekib?

Mees kaotab huvi, kui naine hakkab ise juhtima

Kahjuks õpetatakse tänapäeval igast allikast, kuidas naine võtku juhtimine enda kätte. Helistagu ise esimesena, kutsugu ise mees välja, organiseerige tema eest kõik ära ning lõpetuseks paluge veel ka ise mehe kätt. Jah, muidugi on see võimalik, kuid sellisel käitumisel on omad pikaajalised tagajärjed. Mida enam naine meest taga ajab, seda kiiremini mees eest põgenema hakkab. Oma juhtimisega jätate ennast ise ilma mehelikust hoolitsusest ja kiindumusest. Mitte ükski mehelik mees ei taha olla naise poolt taga aetud. Ning mida enam mees põgeneb, seda närvilisemaks ja klammerduvamaks muutub naine, kuni ühel hetkel kaotab ennast.

Kui te ei lase mehel olla mees ega kasvada aina tugevamaks ja mehelikumaks, muudate ta poisikeseks. Poisike aga ei vaja naist, vaid ema. Ta laseb teil enda eest kõik ära teha, samal ajal ise diivanil lösutades ja arvutimänge mängides.

Terve ja mehelik mees peab tundma, et püksid on tema jalas. Ta on tüdinenud sellest sõjakast ja tigedast, välimuselt küll väga kenast, aga mehelikus energias toimetavast «boss-naisest», kes temaga võitleb. Tüdinenud sellest, kes ei austa meest piisavalt, et lasta tal ennast juhtida. Vahet pole, kui ilus on naine väliselt. Kui ta pole naiselik ega alistuv, ei suuda ta hoida mehelikku meest endale pühendununa mitte ühegi nipiga.

Kas märkad ise oma suhtes, kui palju oled võtnud enda kanda juhtimist ehk meherolli? Millal iganes tunned, et mees on muutunud algsest romantilisest, tähelepanelikust  härrasmehest tundetuks ja sõnaahtraks, siis tea, et midagi on tunduvalt muutunud sinu enda käitumises. Samuti tea, et seda on võimalik muuta ning tagasi pöörata väga lihtsalt.

Kajastused

KÜSI PAKKUMIST