Nihutades piire

See on haarav lugu – kus kõrvalosades esinevad kõik alates Bill Gatesist Kate Mossini ja Nelson Mandelast Barack Obamani – mehest, kes ei lakka iial rohkem kui ühel viisil tähtede poole püüdlemast.

Teos heidab lähipilgu tema lakkamatule püüdele nihutada piire, murda reegleid ja otsida uusi rajajooni – seda isegi pärast kümnete miljardidollariliste ettevõtete ja sadade teiste firmade käivitamist.

Virginit uude aastatuhandesse juhtides laiendas Branson kaubamärki kartmatult uutele valdkondadele, nagu näiteks mobiilsideteenused, meedia, fitness ja pangandus, ning igasse maailma nurka – säilitades samas oma ikonoklastilist, söakat vaimu. Ta viis Virgini koguni kosmosesse maailma esimese kommertskosmosefirma Virgin Galacticuga. „Nihutades piire“ viib meid kulisside taha, näidates, millist uskumatut mõttetööd, julgust ja ohvreid on läinud vaja, et muuta erakosmoselend peatseks reaalsuseks – isegi pärast suurimat kriisi, millega Branson on eales silmitsi seisnud.

Kuid see raamat on palju enamat kui rida äriseiklusi. See on ka lugu Bransoni arenemisest väga võimekast ärimehest kirglikuks filantroobiks ja avalikuks teenistujaks Virgin Unite’i keskkonna- ja tervisealgatuste abil ning Vanematekogu ehk mõjukate maailma liidrite nõukogu kaudu. Ja see on lugu tema isiklikust püüdlusest saada paremaks pojaks, abikaasaks, isaks ja „vana-semuks“ oma neljale lapselapsele.

Uurige välja, kuidas Branson seda üha uuesti tegi.

Richard Branson

Autor

Periood

kajastust

Projekti ülevaade

Monika Kuzmina

Monika Kuzmina

Vastutaja

Kui te püüate kõik ise ära teha, siis te ei saavuta oma eesmärki ja muudate end tööl õnnetuks.

Autorist

Sir Richard Charles Nicholas Branson on sündinud 18. juulil 1950. Ta on Suurbritannia ettevõtja.

Ta on eelkõige tuntud tänu Virgini kaubamärgile, mis sai alguse Bransoni 1972. aastal asutatud plaadipoodide ketist Virgin Megastores.

Tänapäeval kuulub Richard Bransoni asutatud konglomeraati Virgin Group ettevõtteid peaaegu igast valdkonnast. Nende seas on mitu lennufirmat, sealhulgas Virgin Atlantic Airways; kosmoseturismi plaaniv Virgin Galactic; Vormel 1 meeskond Virgin Racing; lisaks hulk muu hulgas meelelahutustööstuse, kirjastamise, turismi, side ja toiduainetetööstuse alal tegutsevaid ettevõtteid.

11. juulil 2021 sai Bransonist esimene kosmosetööstusettevõtja, kes on erakosmoselennukiga käinud kosmose piiril.

Kajastused

  1. Viis inspireerivat raamatusoovitust – 13.11.21 Ajakiri Golf

KÜSI PAKKUMIST