Ole kasulik. Seitse abinõud eluks

Maailma kuulsaim kulturist. Maailma enim tasustatud filmistaar. Maailma suuruselt kuuenda majanduse liider. Seda kõike on olnud Arnold Schwarzenegger. Ja miski sellest pole juhtunud temaga juhuslikult.

Liiga paljud meist tunnevad end maailmas abituna, nagu elu lihtsalt juhtuks meiega. Tegelikult on täiesti lubamatu elada ohvrina ja mitte midagi ette võtta. Sest ainult sina ise saad muuta oma elu selliseks, nagu sa unistad – mitte keegi teine ei tee seda sinu eest.

Oma võimsas ja võimestavas raamatus jagab legendaarne näitleja, kulturist ja endine California kuberner Terminaator lugejaga oma vaimseid tööriistu ja põhimõtteid, mis on aidanud tal rajada teed edu ja tähendusrikka elu poole. Seitse reeglit, mida vaesest, kitsarinnalisest Austria linnakesest maailma vallutama tõusnud Arnold on elu jooksul järginud, on kättesaadavad absoluutselt igaühele meist. Ta selgitab neid veenvalt nii isiklike lugude, elumuutvate õnnestumiste kui ka eluohtlike ebaõnnestumiste kaudu – mõned neist on üldiselt teada, mõnest räägib ta siin esimest korda.

„„Ole kasulik“ oli mu isa parim nõuanne mulle,“ kirjutab autor. „Nõuanne, mis jäi meelde ega unune iial. Kasulik olemine on motiveerinud kõiki minu otsuseid ja aidanud koondada abinõusid nende otsuste tegemiseks. Kirjutasin selle raamatu nende sõnade auks ja oma isa nõuande edastamiseks. Kirjutasin selle raamatu, sest usun, et kõigil on kasu abinõudest, mida mina olen oma elu igas etapis kasutanud, ning et me kõik vajame usaldusväärset teekaarti, et elada sellist elu, nagu oleme alati igatsenud.“

Arnold
Schwarze­negger

Autor

Periood

kajastust

Projekti ülevaade

Monika Kuzmina

Monika Kuzmina

Vastutaja

Kui töötad kujutelma ja suure eesmärgi nimel, siis pole midagi, mis annaks rohkem jõudu kui edu saavutamine.

Katkend raamatust

Enne kui ma edasi lähen – ma saan aru, et see kõlab paljuski sama uhhuuult nagu „Saladus“ („The Secret“) ja kõik teised külgetõmbeseaduse raamatud, mida jutupaunikud müüvad. See pole sama asi. Ma ei väida, et kui kujutad ette, mida sa tahad siis see läheb täide. Ei, pagan võtaks. Sa pead planeerima, vaeva nägema, õppima ja ebaõnnestuma ning seejärel veel õppima, vaeva nägema ja ebaõnnestuma. Selline on elu. Sellised on reeglid.

Ma tahan öelda, et kui sa soovid, et su kujutelm püsiks, kui sa tahad suurendada võimalusi, et su elu näeb välja täpselt niisugune, nagu sa lootsid seda esimest korda ettekujutades, siis pead muutma oma kujutelma kristallselgeks ja tätoveerima selle oma silmalaugude siseküljele.

Sa pead SEDA ETTE KUJUTAMA.

Tippsportlased saavad sellest aru. Nemad on mihklid oma eesmärke visualiseerima. Tegelikult eristab visualiseerimine parimaid sportlasi headest peaaegu iga suurema rahvusvahelise spordiala kõrgtasemel. Olümpiavõitjast ujuja Michael Phelps oli kuulus selle poolest, et ta visualiseeris juba teismelisena treeningul oma lõiguaega kuni kümnendisekundini ja saavutas need üks basseiniring teise järel. Austraalia golfimängija Jason Day astub enne iga lööki palli taga sammu tahapoole, suleb silmad ja visualiseerib oma löögi – alates suunavõtust, hoovõtust ja tabamisest kuni pildini, kuidas pall jõuab sihitud kohta. Saksa vormelisõitja Sebastian Vettel oli oma mitme maailmameistri hooaja jooksul tuntud sellepoolest, et istus enne kvalifikatsioonisõite autos, silmad kinni, visualiseeris iga kurvi, käiguvahetust, kiirendus – ja pidurdusala. Tänapäeval võib peaaegu iga stardiruudustiku vormelisõitja sulgeda silmad, sirutada käed ette, nagu hoiaksid need rooli, ja teha sinuga kiireima ringi kõigil ringradadel, mida nad igal hooajal külastavad.

Põhjus, miks nad seda teevad, seisneb selles, et nende tipptasemel töö on uskumatult raske. Eliidi ridadesse jõudmiseks ja seal võistlemiseks on vaja hullumeelselt pingutada ning harjutada. Kui tahad võita, vajad enamat kui vaid võimet ja soovi. Lootmisega võitjate sekka ei jõua. Sa pead oma teekonda sinna ette kujutama. Kui vaatad, kuidas treenib enamik suurepäraseid vabavõitlejaid, siis kolme- või viieraundilise sparringu lõpus tõusevad nad püsti ja teevad matil ringi, käed võidukalt üles tõstetud.

Nad visualiseerivad oma järgmise võidu tulemust. „Keda näed, see oled,“ kõlavad spordipsühholoog don Macphersoni kuulsad sõnad. Sa pead ette kujutama, mida sa tahad saavutada, enne tegutsemist, mitte tegutsemise ajal. Selles ongi erinevus.

Niisiis on väga oluline osata ette kujutada,, milline näeb välja edu, kuid sama tähtis on osata ette kujutada, milline see välja ei näe.

Kajastused

KÜSI PAKKUMIST