On asju, mida näed vaid hoogu maha võttes

„Ma loodan, et see raamat annab teile võimaluse tegusas ja tormakas elus mõelda ning mediteerida. Loodan, et see innustab teid leidma kontakti omaenese lahkema ja arukama poolega. Olge ikka rõõmsad ja terved, rahumeelsed ja alati halva eest hoitud!“ – Haemin Sunim

Kuidas ikkagi leida kiirustavas maailmas meelerahu ja olla ärgas?

Raamatus on kaheksa peatükki, teemaks sellised elu koostisosad nagu armastus, sõprus, töö, unistused… Iga osa alguses on essee, millele järgneb rida lühikesi sõnumeid – nõuandeid ja tarkusi, mis aitavad meil meelerahu säilitada või saavutada. Need on esitatud vägagi soojal ja kõnetaval viisil, et saaksime nende üle mõtiskleda ja need meelde jätta. Nii saab neid kasutada meeleheite või ärevuse hetkedel, teades, et me pole üksinda.

Haemin Sunim on üks mõjukamaid zen-budismi õpetajaid ja kirjanikke Lõuna-Koreas, kus tema raamatuid on müüdud üle 3 miljoni eksemplari. Need on lugejate seas hinnatud mediteerimise juhistena, aga ka kui väärt lugemisvara, mis on meile toeks igapäevaraskustest ülesaamisel.

Haemin Sumin

Autor

Periood

kajastust

Projekti ülevaade

Monika Kuzmina

Monika Kuzmina

Vastutaja

Elu on nagu džäss. Suur osa sellest on improvisatsioon, kõike ei saa ette valmis kirjutada. Me peame elama kire ja leegiga, ükskõik, mida elu meile toob.

7 mõtet

7 mõtet armastuse ja suhete kohta:

1. Armastuseta mööduks meie elu ühe silmapilguta. Armastusel on vägi maailm hetkeks seisma panna.

2. Armastus teeb maailma ilusaks. Kus on armastus, seal on ilu. Kui armastus teie elus kokku kuivab, otsige enese ümbert ilu. Sealt leiab armastuse.

3. Armastus tähendab kedagi usaldada, kellegi jaoks olemas olla, olla valmis südamest kuulama ei mingil muul põhjusel kui lihtsalt armastusest.

4. Me teeme kõik nende heaks, keda me armastame, aga mõnikord näitab lihtne kohalolu isegi sügavamat armastust. Tehke see kingitus ja olge täienisti kohal.

5. Pidage meeles: kui te pingutate, et teda kinni hoida, läheb ta minema; kui te otsustate tal minna lasta, siis ta jääb.

6. Me tahame end segada teiste inimeste tegemistesse, arvates, et teeme seda nende heaks. Pakume omaalgatuslikult abi ja sekkume nende ellu. Teeme nad jõuetuks ja paneme neid tundma ennast saamatuna. See tuleb meie soovist kontrollida ja tunnustust saada. Sellel on vähe tegemist armastusega.

7. Eriline suhe pole see, mis algab hästi, vaid see, mis lõpeb hästi. Suhted algavad sageli juhuslikult, aga kui inimesed jõuavad nende lõpetamiseni, siis tuleb teha valikuid. Tehke valik lõpetada see targalt.

Kajastused

KÜSI PAKKUMIST