Palgatööga rikkaks

Kas üks kuupalk aastas juurde tunduks hea pakkumisena? Kui jah, siis see on kõigest 8% praegusele su palgale juurde. Selle raamatu eesmärk on aidata saavutada palju priskem, 10 – 30% suurune palgatõus.

Väga suur hulk inimesi töötab töötasu eest, mis ei vasta nende tegelikule panusele ja koormusele. Tööd on palju, kuid palk ei ole rõõmustav. Vastuseks palgatõusu küsimusele öeldakse neile, et eelarves ei ole raha või et räägime poole aasta pärast. Ja enamus inimesi lepib selle vastusega ning ootab pikisilmi palgatõusu, mida aga ei saabugi.

See tegevusetus läheb neile maksma iga aasta sadu ja tuhandeid eurosid raha, mida nad ei saa kunagi tagasi.

Kui panna su praegusele sissetulekule juurde üks kuni kaks kuupalka, siis on see suur raha, mida saaks investeerida oma tuleviku kindlustamiseks. Sellest lahutab sind ainult üks tegevus – tuleb minna ja küsida. Ja mitte lihtsalt küsida, vaid teha seda nii, nagu varem ei ole küsitud.

Tuntud koolitaja Ekke Lainsalu raamat õpetab lihtsad ja senikasutamata tehnikad, mis aitavad saada unistuste palgatõusu. Ilmselt on see üks vähestest raamatutest, mille soetushind võib end 100-kordselt tagasi teenida.

Ekke Lainsalu

Autor

Periood

kajastust

Projekti ülevaade

Monika Kuzmina

Monika Kuzmina

Vastutaja

Kui sa ei küsi, siis on vastus alati ei. Kui sa küsid, võib-olla on vastus jah, võib-olla ei.

Mõtteid raamatust

 • Ülemus tuleb su juurde. Päikeseliselt naeratades ütleb ta: „Nüüd on käes aeg, mil sa oled ära teeninud väärilise tasu oma töö eest. Sa oled teinud nii head tööd, et aeg on viia su sissetulek järgmisele tasemele. Sind ootab järgmisel kuul ees tõeliselt suur palgatõus!“ Kas see juhtub päriselt? Ainult sinu erootilises unenäos. Reaalselt on suurem šanss lotoga võita kui sellist stsenaariumi päriselt kogeda. Tõenäoliselt tuleb ülemus su juurde hoopis vingus näoga ja ütleb, et kuna firmal läheb hetkel sitasti, siis sellel aastal palgatõusu loota ei ole.
 • Enamus teenusepakkujaid on valmis oma klientidele soodsamaid tingimusi pakkuma, et neid hoida. Ainuke asi on siinjuures see, et seda tuleb küsida. Olin üle kahekümne aasta ühe mobiilioperaatori klient ja sain neilt iga kuu arveid… kuni lõpuks avastasin, et tuttavad maksavad sama teenuse eest palju vähem. Kui ma kisa tõstsin, siis langetati minu teenustasu ka rohkem kui poole võrra. Esimese pöördumise peale öeldi loomulikult seda, et hinda langetada ei saa ja et see on nende parim pakkumine. Miskipärast kukkus aga hind rohkem kui poole võrra siis, kui saatsin neile kirja, et lähen teise operaatori juurde.
 • „Mis juhtub siis, kui ma küsin? Äkki hakatakse mu peale viltu vaatama ja ma kaotan lõpuks sellegi koha? Ah, parem ei hakka torkima, saan veel pärast jama kaela!“ Ühest küljest saan sellest aru, aga teisalt on see orjamentaliteet. Parem on olla nähtamatu, muidu saan veel ülevaatajalt piitsaga üle turja. See mõtteviis takistab sul elus täit potentsiaali saavutamast ja on sulle suureks nuhtluseks. Sa ei saa elus enamasti mitte midagi ilma küsimata. Sa pead võtma ise initsiatiivi, mitte ootama almust, vaid minema, küsima ja end kehtestama. Julgustan sind seda tegema.
 • Inimesed teevad tihtipeale ennast ise maha ilma igasuguse reaalse põhjuseta. See on sisuliselt negatiivne enesesugestioon ja firmal endal polegi vaja midagi teha, sest inimene ise saab endale tahapanemisega väga edukalt hakkama. Sa ise ehitad endale tara ette ja määgid seal sees, samal ajal kui sult seitse nahka kooritakse.
 • Ma ei hakka rääkima siin sellest, kuidas küsida palka siis, kui teil on firma väljasõit ja ülemus on saavutanud korraliku teise astme joobe ning on lõbus nagu kloun või tirib sekretäri tantsuplatsilt külmkapi suunas. Ma räägin sellest, kuidas seda teha asjalikul ajal.

Kajastused

 1. NIPINURK: KUIDAS palka juurde küsida? – 26.08.20 Buduaar
 2. MÜÜGIKOOLITAJA ANNAB NÕU I Kuidas lõpetada enda odavmüük ja saada turu parimat palka? – 23.12.19 Hingele/GoodNews
 3. Ekke Lainsalu: Tuleb lõpetada endast elumahla väljapigistamine! – 09.05.19 Telegram
 4. Ekke Lainsalu saates „Publikumärk“ – 06.04.19 Kuku Raadio
 5. Nädala raamat. Ekke Lainsalu: „Palgatööga rikkaks.“ – 02.04.19 Kuku Raadio
 6. Ekke Lainsalu: see, kuidas inimesi tööjõuturul terroriseeritakse, on äärmiselt häbiväärne – 02.04.19 Raamatud/Postimees
 7. FOTOD! Ekke Lainsalu esitles Apollos raamatut „Palgatööga rikkaks“ – 02.04.19 Hingele/GoodNews
 8. Ekke Lainsalu saates „Õhtu“ – 01.04.19 Kanal2
 9. Ekke Lainsalu. Uus raamat “Palgatööga rikkaks” – 01.04.19 Vikerraadio
 10. Ekke Lainsalu esitleb täna Apollos raamatut „Palgatööga rikkaks“ – 01.04.19 Hingele/GoodNews
 11. Kas ja kuidas on võimalik saada palgatööga rikkaks? – 28.03.19 Anne & Stiil
 12. Ekke Lainsalu: naiste õigused tambitakse mudasse, kuna meie banaanivabariigis on see lubatud – 27.03.19 Naistekas/Delfi
 13. Vahva klipp! Ekke Lainsalu rääkis Keili Sükijainenile, kuidas Mart Mardisalult palka juurde küsida – 27.03.19 Hingele/GoodNews
 14. Ekke Lainsalu andis välja raamatu “Palgatööga rikkaks” – 26.03.19 WoW Eesti
 15. Kas palgatööga võib rikkaks saada? – 26.03.19 Raamatud/Postimees
 16. VAATA VIDEOT! Kuidas palgatööga rikkaks saada? Nõu annab Ekke Lainsalu – 25.03.19 Huvitav/GoodNews
 17. Vaata siit! Kuidas palgatööga rikkaks saada? – 25.03.19 TV3 Uudised
 18. KUULA KORDUST! Ekke Lainsalu „Heades uudistes“: taastage usk endasse – 18.03.19 GoodNews
 19. Ekke Lainsalu: aitab enda odavalt müümisest! – 06.03.19 Bestsales.ee
 20. Anna hoogu! Ekke Lainsalu annab välja raamatu “Palgatööga rikkaks” – 04.03.19 Heategu/GoodNews

KÜSI PAKKUMIST