Rikkaks saamise teadus

Tuginedes põhjalikule filosoofiate, teooriate ja praktikate uurimisele, väidab raamatu „Rikkaks saamise teadus“ autor Wallace D. Wattles, et rikastumine on samasugune täppisteadus nagu matemaatika või keemia ning see toimib nagu gravitatsiooni- või mis tahes muu loodusseadus. Igaüks, kes selle seaduse põhimõtteid kas teadlikult või juhuslikult järgib, saab vältimatult rikkaks. Sarnastel põhjustel on lihtsalt alati sarnased tagajärjed.

Kuigi autor ei väida, et rahatu olemine oleks halb, on ta veendunud, et inimesel pole võimalik elada tõeliselt täisväärtuslikku ja oma loomupärast potentsiaali rakendavat elu, kui ta pole rikas. On lihtsalt paratamatu, et uute oskuste õppimiseks, enda arendamiseks, uute kogemuste omandamiseks või ka teiste toetamiseks ja abistamiseks vajame arvestatavalt suurt hulka vahendeid.

Kümneid miljoneid eksemplare müünud ajatu klassika “Rikkaks saamise teadus” kuulub selgelt tuntuimate ja enim loetumate raamatute hulka selliste tippteoste kõrval nagu „Mõtlemist muutes rikkaks“ ja „Esmalt küsi „Miks?“.

Käesolev eksemplar sisaldab üle 100 aasta tagasi kirjutatud originaalteksti ja selle kaasajastatud versiooni.

Raamatut iseloomustab sirgjooneline ja lihtne sõnastus. See annab lugejaile praktilisi nõuandeid ning juhiseid, kuidas mõelda, käituda, tegutseda, kasutada tahtejõudu, kavatsust, tänutunnet ja teisi olulisi elemente, et saavutada rikkus ning õnnelik ja harmooniline elu.

Wallace D.
Wattles

Autor

Periood

kajastust

Projekti ülevaade

Monika Kuzmina

Monika Kuzmina

Vastutaja

Kui inimestel on edasipürgiv meel ja usk rikkaks saada ning nad liiguvad edasi kavatsusega, ei suuda miski neid vaesuses hoida. 

Tarkuseterad

Kaheksa tarkusetera raamatust:

  • Igal elusal asjal on üks ühine eesmärk: areneda. Me tahame kõik paratamatult küündida oma võimete kõrgeima tasemeni! Seega on igal elusal asjal võõrandamatu õigus arenemiseks täiel võimalikul määral.
  • Mitte keegi ei tohiks olla rahul vähesega, kui ta on võimeline kasutama ja nautima rohkemat.
  • Kuigi vaesusel on kahtlemata häid külgi, jääb tõsiasjaks see, et inimesel pole võimalik elada tõeliselt täielikku või edukat elu, kui ta pole rikas.
  • Soovis rikastuda pole iseenesest midagi halba. Soov jõukuse järele ongi tegelikult soov rikkama, täisväärtuslikuma ja külluslikuma elu järele ning selline soov on kiiduväärt.
  • Keegi ei saa teilt ära võtta võimalusi. Võimalusi on igal pool ning need võimalused vastavad alati terviku vajadustele ja ühiskonna seisundile; inimesed, kes vooluga kaasa lähevad, selle asemel et püüda ülesjõge ujuda, leiavad eest hulganisti võimalusi.
  • Elus edu saavutamine tähendab muutumist selliseks inimeseks, kelleks tahate saada. Meil tuleb arendada oma olemuse kolme aspekti: keha, mõistust ja hinge. Ei ole õige ega õilis elada üksnes hingele ning unarusse jätta mõistus ja keha, aga samamoodi on vale elada ainult mõistust kuulates ning seejuures keha ja hinge kõrvaliseks pidada.
  • Inimesed, kellel pole midagi anda, et saa tõeliselt täita oma rolli abikaasa või lapsevanemana, ega ka kodaniku või inimolendina. Armastus väljendub kõige loomupärasemalt ja sundimatult siis, kui teistele midagi anname: meie ülim õnn on see, kui jagame meile osaks saanud õnnistusi nendega, keda armastame.
  • Tõeliselt rikkaks saamine on kõige õilsam eesmärk, mis teil elus olla võib, sest see hõlmab ka kõike muud. Kõige kasulikum asi, mida maailma jaoks teha võite, on anda endast parim.

Kajastused

KÜSI PAKKUMIST