Sinu sisemise laps

Sisemiseks lapseks võib nimetada kogumit sinu headest ja halbadest lapsepõlvekogemustest. Enamikku neist sa teadlikult ei mäleta, alateadvusse on need aga kinnistunud. Need on nii hirmud, mured ja puudused, mida oled lapsena kogenud, kui ka kõik positiivsed lapsepõlvemõjud.

Päikeselaps ja varjulaps kuuluvad sinu alateadvust valitseva sisemise lapse juurde, kirjeldades eri teadvusseisundeid.

Varjulaps hõlmab sinu negatiivseid sisendusi ja neist tulenevaid koormavaid tundeid, nagu kurbus, hirm, abitus või raev.

Päikeselaps vastutab sinu positiivsete mõjutuste ja heade tunnete eest. Ta on rõõmus, spontaanne, seiklusjanuline, uudishimulik, ennastunustav, vitaalne.

Kui su varjulaps ja päikeselaps leiavad sinus armastava kodu, suudad sa end teistele inimestele mõistetavamalt ja heatahtlikumalt avada. Oma isiksuse struktuuri tundes saad nendega tööd teha ja lahendada niimoodi palju probleeme, mis varem tundusid lahendamatud. Kuidas, sellest saab lugeda käesolevast raamatust.

Stefanie Stahl on kliiniline psühholoog ja enam kui kümne menuka raamatu autor. Ta on Saksamaal psühhoteraapiat praktiseerinud juba üle kahekümne viie aasta ning korraldab seminare enesehinnangust, armastusest ja pühendumishirmust. Raamatut „Sinu sisemine laps” on Saksamaal müüdud üle 1,5 miljoni eksemplari, see on olnud neljal järjestikusel aastal enimmüüdud teaduskirjandus. Teos on tõlgitud pea kolmekümnesse keelde ning eesti keeles on see varem ilmunud pealkirjaga “Päikese- ja varjulaps sinu sees”.

„Kaastundlik, heade selgitustega ja ülevaatlik. See teos on nagu sinu isiklik terapeut, keda saad endaga kaasas kanda.” Lori Gottlieb, New York Timesi menuki „Võib -olla sa peaksid kellegagi rääkima” autor.

Stefanie Stahl

Autor

Periood

kajastust

Projekti ülevaade

Monika Kuzmina

Monika Kuzmina

Vastutaja

Sisemisele lapsele kuulub meie tundeelu.

10 nõuannet raamatust

1. Meie enesehinnang tekib esimestel eluaastatel ning sellega koos ka meie usaldus teiste inimeste vastu.

2. Vaadeldes oma probleeme nelja psüühilise põhivajaduse seisukohalt (lähedusvajadus, sõltumatuse- ja turvatundevajadus, naudinguvajadus ning eneseväärtustamise- ja tunnustusevajadus), muutuvad raskuste põhjused palju selgemaks ja ülevaatlikumaks.

3. Mida teadlikumaks saame sisemisest lapsest ja tema mõjutustest, seda paremad võimalused on sisemisel täiskasvanul seda last reguleerida, juhtimine üle võtta ning teadlikult päikeselapse režiimile lülituda.

4. Meie peegeldus on meie reaalsus. Meie negatiivsed sisendused ei ole mitte tõde, vaid meie enda subjektiivne reaalsus, mis on tekkinud meie vanemate (vähemalt osalistest) kasvatusvigadest.

5. Hakates oma soove, õigusi ja vajadusi rohkem väljendama, märkad, et sul on teistega suheldes hoopis vabam ja enesekindlam tunne.

6. Leia oma sisemine varjulaps, mis sulle pidevalt probleeme tekitab, ning ravi teda, leides enda jaoks sisemise abilise, tugevdades oma täiskasvanu-mina ning aktsepteerides teda.

7. Selleks, et valida uus rada ja vabastada end vanadest käitumismustrites, loo endale nägemus, mida vana asemel uskuda tahad.

8. Ürita end tabada kohe, kui hakkad taas otsima teistele vabandusi ja püüad mõista asju, mis sind tegelikult kohutavalt häirivad.

9. Ole enda vastu aus ning sea endale tervislikud piirid.

10. Treeni end olema heatahtlik ja kiida oma ligemest nagu iseennast.

 

Kajastused

KÜSI PAKKUMIST