TED Kõnelemise kunst

Avaliku esinemise põhitõed

Alates 2001. aastast  on Chris Anderson näidanud kogu maailmale, et hoolikalt koostatud kõne muugib lahti empaatiavõime ja tarkusejanu ning julgustab inimesi unistama. Õigesti edasi antud kõne võib lummata kogu auditooriumi, innustada viimset kui kuulajat – see võib osutuda võimsamaks kui mistahes kirjalik tekst.

“Kõnelemise kunst” annab lugejale kätte vahendid, millega saavutada avaliku esinemise imet. Selleks pole ainuõiget valemit, küll aga ohtralt nõuandeid, mis koos suurendavad iga kõneleja väge. See raamat on kohustuslik kõigile, kes on valmis oma ideedega mõjutama maailma.

Chris Anderson

Autor

Periood

kajastust

Projekti ülevaade

Monika Kuzmina

Monika Kuzmina

Vastutaja

Kõige parema sideme loovad lood, mis räägivad Sinust endast või neist, kes Sulle lähedased.

Katkend raamatust

Ole sina ise

Ja nüüd – kõige olulisem õppetund. Väga kerge on jääda kinni sellesse, kuidas oma kõnet edasi anda, ja unustada kõige olulisem – esitada oma kõne endale omasel viisil.

Nii nagu riietuse valiku puhul – kui oled leidnud viisi, mis Sinu puhul laval töötab, siis ära enam üle mõtle. Ära proovi olla keegi teine. Keskendu sisule ja oma kirele … ja ära pelga lasta oma isikupäral särada.

Jill Bolte Taylori 2008. aasta kõne edu tekitas tervele TEDi kõnelejate generatsioonile kiusatuse tema emotsionaalsust imiteerida. See on viga. Ja Mary Roach oleks peaaegu selle küüsi langenud: „Kui mind kutsuti kõnet pidama, siis klikkisin esimese asjana tolleaegse kõige populaarsema TEDi kõne videole. See oli Jill Bolte Taylori kõne. Panin video kinni juba teisel minutil, sest teadsin, et ma ei saa olla Jill Bolte Taylor. Olgu ma kuitahes ebakindel, teadsin siiski, et on parem olla Mary Roach, mitte Mary Roach, kes püüab olla Jill Bolte Taylor.“

Dan Pink nõustub temaga:

„Räägi nii, nagu Sina räägid. Ära jäljenda kellegi teise stiili ega kohanda ennast millekski, mida arvad olevat „TEDi viis“ kõnesid pidada. See on igav, banaalne ja tagurlik. Ära püüa olla järgmine Ken Robinson või järgmine Jill Bolte Taylor. Ole esimene Sina.“

Kajastused

KÜSI PAKKUMIST