Top 1%

Enim teenivate inimeste kohta liigub ühiskonnas palju müüte. Alustades sellest, et nad on sündinud hõbelusikas suus, kuni selleni, et tegemist on sulide, varaste ja ülbikutega, kes eiravad seadusi, pääsevad alati puhtalt ning saavad ülejäänud 99% arvelt järjest rikkamaks.

Tegelikkuses kannustab enamikku tipptegijaid aga kinnisidee teha midagi erakordset ja nad elavad väärtuse loomise ja jagamise, mitte selle endale kahmamise nimel.

Tõsi on ka see, et suur osa meist sooviks ise nende hulka kuuluda. Selleks ei piisa aga traditsiooniliste edureeglite täitmisest või pisut parem olemisest. Tee tippu on vähekäidud ja tundmatu.

Dan Strutzeli eesmärk on pakkuda sulle raamatus „Top 1%” teadmisi, mis võivad sind tõsta mitte ainult sissetulekute top 1% sekka, vaid ka õnne ja rõõmu tippu, kuidas tahes sa seda ka ei määratle. Kuulugu sa oma sissetuleku poolest siis top 1%, 5%, 20% või 50% hulka.

Autor on üle 25 aasta teinud koostööd sadade kirjanike, ettevõtjate ja investoritega, kes on top 1% täieõiguslikud liikmed. Ta on olnud maailma juhtivate arengule ja edukusele suunatud kirjastuste ja ettevõtete eesotsas. Ta on töötanud selle ala kuulsaimate tegijatega, sealhulgas Zig Ziglari, Tony Robbinsi, Brian Tracy, Jim Rohni, Wayne Dyeri, Robert Kiyosaki ja Sharon Lechteriga

Siit raamatust leiad muuhulgas

  • kuidas mõtleb ja tegutseb top 1%;
  • miks võiks kuulutada keskpärasuse ajastu lõppenuks ja miks võiks 1% parimate hulka pürgimine olla igaühe püüdlus sõltumata sellest, kas sinna kunagi ka jõutakse;
  • põhimõtted ja oskused, mida top 1% enda elus rakendab;
  • kuidas muuta tarbijamentaliteet omanikumõtteviisiks;
  • miks kaotab traditsiooniline eesmärgipüstitus oma tähtsust ja kuidas see hoopis takistab 1% parimate hulka jõudmist;
  • miks peaks keskenduma väärtusele ja varale, mitte sissetulekule;
  • miks nii 1% kui ka 99% teineteist enda eesmärkide ja heaolu saavutamiseks vajavad.

Top 1% hulka pürgimine on parim, mida saad teha, et oma sünnipärast potentsiaali siin maamunal maksimaalselt ära kasutada.

Dan Strutzel

Autor

Periood

kajastust

Projekti ülevaade

Monika Kuzmina

Monika Kuzmina

Vastutaja

Kütus, mis iial otsa ei lõpe, mille kõik saavad sünniga ühes, on kirg.

Milliste võtetega saad oma energiat suurendada ja juhtida? 

1. Alusta päeva aegamisi. Ärka vähemalt tund aega enne seda, kui pead päevatoimetustega alustama, ning veeda see lugedes, mediteerides või võimeldes. Kui see tähendab, et pead õhtul varem voodisse minema, siis tee seda. Sa ei kujuta ettegi, kuidas see lisaaeg su energiataset mõjutab.

2. Võta kosutav hommikueine. Uuringud näitavad, et inimesed, kes söövad korralikult hommikust, on energilisemad ja tervemad. Nad püsivad oma ideaalkaalus, neil on madalam vererõhk ja kolesteroolitase kui neil, kes hommikusööki ei söö.

3. Koosta kriitilise kuue nimekiri. Enne kui lähed kontorisse ja alustad tööd, pane kirja kuus kõige tähtsamat asja, mis sel päeval tuleb ära teha. Järjesta need tähtsuste järgi. Alusta loetelu esimesest asjast ja tee see ära. Seejärel täida ükshaaval kõik ülesanded, kuni need on tehtud.

4. Tee 15-minutiline paus ja mediteeri, palveta või tukasta. Keegi meist pole igiliikur. Pead oma kriitilise kuue kallal töötades ülesannete vahel ka patareisid laadima. Võta mingil hetkel, soovitavalt keskpäeval, 15-minutiline paus, et mediteerida, palvetada või tukastada.

5. Ära sunni end positiivselt mõtlema. Eneseabiäris levib palju väärinfot, mis väidab, et tipptulemuste võti on säilitada alati jaatav meel või mõelda positiivselt. Teadus seda filosoofiat ei toeta. Uuringud on näidanud hoopis, et tegelikku olukorda ja tõelisi tundeid eirates võib pidevalt heade mõtete genereerimisele kuluv energia ja sellega kaasnev stress viia küll võrratutesse kõrgustesse, kuid ka äkilisse depressiivsesse madalseisu. Energiajuhtimise võti on tunnistada nii häid kui ka halbu, nii närvilisi kui ka rahulikke, nii rõõmsaid kui ka kurvameelseid tundeid ning lubada neil endast jõe kombel läbi voolata. Tähtis on tagurlikke tunnetesse mitte kinni jääda.

Kajastused

KÜSI PAKKUMIST