Unejutud mässu­meelsetele tüdrukutele 2

„See suurepärane raamat näitab tüdrukutele, et nad võivad saada selleks, kelleks nad iganes soovivad.” — Melinda Gates

„Unejutud mässumeelsetele tüdrukutele 2“ on järg sensatsioonilisele menukile, mis innustas tüdrukuid üle kogu maailma suuremalt unistama, kõrgemaid eesmärke seadma ja nende nimel tõsiselt võitlema. See raamat koosneb 100 uuest unejutust, mis räägivad erakordsetest naistest alates Nofretest kuni Beyoncèni ning Rosalind Franklinist kuni J. K. Rowlingini. Siit leiab kuningannasid ja aktiviste, baleriine ja advokaate, piraate ja arvutiteadlasi, astronaute ja leiutajaid, kelle proovikive täis elutee näitab ühtlasi meid ümbritsevaid imelisi võimalusi.

„Unejutud mässumeelsetele tüdrukutele on tagasi!”—  Amy Poehler, „Smart Girls”

„Hädavajalik lugemine nii tüdrukutele kui ka poistele. Inspireerivad unenäod on garanteeritud kõigile lastele, kellele seda raamatut unejutuks loetakse.” — Fiona Noble, The Guardian

„Uneaeg muutus just veelgi paremaks!” — Taylor Pittmann, Hu­ngton Post

„Traditsioonilistest printsessilugudest vaba raamat, mis õpetab tüdrukuid mässama.” — Georgina Rannar, BBC News

Francesca Cavallo ja Elena Favilli on tunnustatud autorid, kelle raamatuid on tõlgitud enam kui 40 keelde.

Francesca Cavallo
Elena Favilli

Autor

Periood

kajastust

Projekti ülevaade

Monika Kuzmina

Monika Kuzmina

Vastutaja

Vananedes märkad sa, et sul on kaks kätt — üks enda ja teine teiste inimeste aitamiseks.

Katkend raamatust

BEYONCÉ

LAULJA, LAULUKIRJUTAJA JA ÄRINAINE

Beyoncè oli kuueaastane, kui ta isa hakkas inimestele tütre kodustele laulu- ja tantsuetendustele pileteid müüma. Kui Beyoncè teatas emale, et tahab koos sõpradega bändi luua, siis ütles ema: „Tore, ma õmblen teile kostüümid.“ Ja tüdrukutebänd Destiny’s Child oligi sündinud.

Beyoncè oli selle bändi kuninganna. Ta oli motiveeritud ja ambitsioonikas ning ta tahtis põhjalikult muusikaäri tundma õppida.

Alguses oli nende mänedžeriks tema isa, aga siis otsustas Beyoncè, et tahab ise bändi asju ajada. Tema eeskujuks oli kuulus laulja ja laulukirjutaja Madonna. Nagu Madonnalgi, ei olnud Beyoncè’i eesmärk saada lihtsalt tunnustatud lauljaks — ta tahtis olla nähtus omaette. Ja see õnnestus tal.

Laul laulu, album albumi ja kontsert kontserdi haaval sepistas Beyoncè oma karjääri, inspireerides inimesi üle kogu maailma. Ta laulis vabadusest, armastusest, iseseisvusest ja valust, nii isiklikest kannatustest kui ka ühiskondlikust ebaõiglusest. Ta motiveeris miljoneid mustanahalisi naisi oma kultuuri, päritolu ja eripära üle uhkust tundma.

Kui Beyoncè kutsuti Ameerika Ühendriikide suurima spordiürituse Super Bowli poolaja etendusele esinema, siis tõi ta staadionile terve armee tantsijannasid, kes olid kõik musta riietatud. Tema mõjuvõimsast sadade miljonite vaatajate ees ette kantud laulust „Formation“ sai hümn, mis ülistas mustanahaliste väge.

Tänaseks päevaks on ta üks mõjukamaid popstaare kogu maailmas.

Ta on sündinud 4. september 1981 Ameerika Ühendriikides

Kajastused

KÜSI PAKKUMIST