Foto on meedium, kuhu mälestusi talletada

2024

Evelin sõnab, et tema teekond fotograafi ameti juurde sai alguse 2011. aastal, kui sai soetatud esimene digikas. Läbi aastate on teda edasi viinud piiritu tahe luua üha ilusamaid ja ägedamaid mälestusi. Ta leiab, et foto on lihtsalt meedium, kuidas mälestusi talletada.

Tehes õiget asja, ei saa seda ilma südameta teha

Evelin nendib, et kui teed tööd, mida armastad, siis ei tööta sa päevagi oma elus. Või kui teadvustad, et teedki tööd, siis teed seda kire ja rõõmuga. “Kui sa teed õiget asja, siis sa ei saa seda ilma südameta teha. Kui oled ka endale seadnud mingi standardid ja eesmärgid, siis sa ei saa lubada, et teed oma asja poole vinnaga.“

Kui hetk on möödas, ei kordu see enam eal

Oma ameti juures peab ta kõige vastutusrikkamaks õige hetke tabamist, sest kui hetk on möödas, siis see ei kordu. „Kõige põnevam on leida ennast erinevatest olukordadest ja situatsioonidest, a la opisaalis, spaas, tv’s ja raadios ning Kultuurikatla katusel ja helikopterite garaazis.“ Oma klientidele soovib Evelin pakkuda enim kvaliteetsust ning lugu, mis peegeldub fotost. Et saaks öelda – pilt räägib rohkem kui tuhat sõna.

Iga hammasratas süsteemis loeb

Evelin tõdeb, et töö tegemise juures on tiim oluline sellepärast, et kui pole head tiimi, on ka tulemus toores ning mittekvaliteetne. Iga hammasratas süsteemis loeb. Tiimist teeb hea tiimi tema arvates tiimiliikmete omavaheline hea klapp ja koostöö. Kui inimesed on heatahtlikud, siirad, ausad ning avatud. „Kui tulen tööle ning ma ei pea end kuidagi viisi kaitsma või tõestama teistele, vaid ma saan olla mina ise. Ja samas tunnen ka teisi. Olen väärtustatud ja väärtustan ka ise igat tiimi liiget,“ sõnab ta.

Juhist hea juhi teeb aga kiire otsustusvõime, selgete töökorralduste jagamine, tiimi liikmete kuulamine (just kuulamine mitte kuulmine, et päriselt ka juht kuulab kui mul on midagi öelda), huumor ja inimlikkus – juht näitab välja tänutunnet oma tiimi ees, julgeb kiita, aga samas annab ka ausat tagasisidet/kriitikat. Ettevõttest hea ettevõtte teeb Evelini arvates professionaalne meeskond, hea maine ja arvestatav kasum.

Võidab see hunt, keda sa toidad

Küsimusele, miks on kangelaste loomine ühiskonnas üldiselt oluline, vastab Evelin selgitava looga. : “Minu sees käib võitlus,” kostab vana tšerokiipealik indiaanlaste muistses legendis oma lapselapsele. “Vihane võitlus kahe hundi vahel. Üks on kuri – ta on viha, kadedus, mure, kahetsustunne, ahnus, kõrkus, enesehaletsus, süütunne, vimm, ülbus, valed, upsakus, üleolek ja egoism. Teine hunt on hea – tema on rõõm, rahu, armastus, lootus, muretus, tagasihoidlikkus, headus, osavõtlikkus, heldus, heatahtlikkus, tõde, kaastunne ja usk. Samasugune võitlus käib ka nii sinu kui iga inimese sees.” Väike indiaanipoiss vajub minutikeseks mõttesse ja küsib siis: “Vanaisa, aga kumb hunt võidab?“ – “See, kumba sa toidad,” kostab taat.“

Kui kuuled ja näed head, siis jagad ka ise head edasi

Inimesest teeb Evelini sõnul kangelase heatahtlik ja siiras soov anda endast midagi (aeg, enda oskused), mis loob teistele suurt väärtust. Ta toob välja, et häid uudiseid ja kangelasi on vaja selleks, et inimesed oleksid teineteisega siirad, ausad ja soojad. „Kui kuuled/näed head, siis jagad ka ise edasi head. Ning raskel hetkel ikka mäletad ja loodad head.“

Kui pole usaldust, pole üldse mõtet koostööd teha

Oma kõige olulisemaks väärtuseks peab Evelin usaldust. Tema jaoks on oluline, et saaks teisi usaldada ning ka vastupidi. „Kui pole usaldust, siis laias laastus pole mõtet üldse koostööd teha.“

Ideaalsel tööpäeval saab nii nalja kui ka põnevates situatsioonides olla

Ideaalne tööpäev Näeb Evelini jaoks välja selline, kus ta tunneb ennast õnnelikuna – tööpäeva jooksul saab nii nalja kui ka olla põnevates situatsioonides. „Minu töö kvaliteet on väga hea, ehk ma olen juba pildistamise hetkel õhinas, et ai kurjam, siit nüüd tuleb. Ja päev võiks lõppeda mõne hea ampsuga või kuskil jalad vees.“

Evelin sõnab, et maailma muudaks tema arvates paremaks paigaks nali, naer ja huumor.

Teda motiveerivad paljud inimesed erinevate väikeste asjadega.

Oma parimaks uudiseks peab Evelin seda, kui tema isa oli Covidi tõttu intesiivis kaks nädalat koomas. „Isa käis mitmel trombieemaldus operatsioonil, elu rippus juuksekarva otsas, ja kui lõpuks ta äratati ja meile öeldi, et temaga saab kõik korda – see oli maailma parim uudis. Ja edasi mõeldes ka, on minu elus parimad uudised olnud seotud lähedaste tervisega.“

Kõige ilusam sõna, mida Evelin armastab ja tihti kasutab on „emme ja issi.“ Ta tõdeb, et ilmselt on ka veel 50. aastasena emme-issi sõnade kasutaja. „Kunagi mõtlesin, kui lahe sõna on “silmarõõm”, see on miski või keegi, kes rõõmustab sinu silmi.“

Lemmik tsitaat.

„Keeruline valida ühte, aga selle aasta jaoks olen võtnud endale selle: Be a game-changer, the world is already full of players. Ja see pole selle mõttega, et olla nüüd uus Kaja Kallas või BSH, vaid pigem et “if you play small, you stay small”.“

Lemmik raamat.

Viimane raamat, mis Evelini kõnetas, oli Arnold Schwarzeneggeri raamat “Ole kasulik”, aga kunagi oli tema lemmikuks “Mees kes teadis ussisõnu”.

Kõige õnnelikum päev.

„Tagasivaates need päevad, mis olen veetnud perega/sõpradega. Lihtsad hetked näiteks sõpradega Muhus mere ääres või väiksena koos vanaema-vanaisaga maal. Ma ei oskagi kindlat päeva välja tuua, aga tulevikus võiks selleks päevaks olla äkki pulmapäev, sest siis ju kõik mulle armsad ühes kohas ja korraga.“