Hoiak

Raamatusse “Hoiak” on kokku kogutud Earl Nightingale tähelepanekud ja õpetused, kuidas muuta oma suhtumist ja hoiakuid nii, et need hakkaksid sind teenima, mitte ei töötaks sinu vastu!

Sul on igal juhul õigus, sa kas suudad või ei suuda!

Kõik sõltub sinu HOIAKust!

Tead ju, et igaüks on oma õnne sepp. Tulemused sõltuvad niisiis sinust ja sinu hoiakust. Hoiakust, mis sul iga päev on. Kas ei kõla lihtsalt? Ometi ei ole see päris nii lihtne. Paljudelt nõuab uue suhtumis- ja käitumislaadi õppimine aega. Ent kui oled selle ühel päeval omandanud, hakkab argipäev tunduma täiesti teistsugusena. Nagu oleksid astunud pimedast toast päikesepaistesse. Näiteks inimene, kellel on vale hoiak õppimise suhtes, ei õpi enne peaaegu midagi, kui pole oma hoiakut muutnud.

Märkad seda kindlasti ka oma elus. Kui oled võtnud hoiaku, et ei oska midagi teha, siis sa ei suudagi enamasti peaaegu mitte midagi teha. Masendunud hoiak paneb kaotama mängu juba enne selle algust. Nüüd siis tead, et see, mida elult saad, mida teed või jätad tegemata, sõltub suures osas hoiakutest.

See on valdkond, mida igaüks võib valitseda. Eks ole imeline, et sul on nii suur võim tuleviku sündmuste üle? Et suudaksid suhtuda lootusrikkalt maailma, pead aga kõigepealt hakkama lootma iseendale. Ei saa anda teistele seda, mida sul endal pole, seega määrab suhtumine iseendasse selle, kuidas suhtud maailma.

Paljudele inimestele tundub, et nad on loodud elama keskpärast või viletsat elu. Nad näevad peamiselt probleeme ja takistusi, mida pole võimalik ületada. Tegelikult on probleeme kõikidel inimestel. Uurimus näitab, et edukad inimesed näevad erinevalt keskpärastest inimestest probleemides väljakutset ning asuvad neid lahendama. Kas näed suhtumise ja hoiaku erinevust?

Raamatust Hoiak saad sa läbi lihtsate lugude ja selgituste ülevaate ajust, ajast, eesmärkidest, võimaluste nägemisest, rahast, järjepidevusest, valikute tegemisest, õnnest, eneseusust, arengust ning kõigest muust, mis on seotud õige hoiaku kujundamisega.

Sul on igal juhul õigus, sa kas suudad või ei suuda!

Kõik sõltub sinu HOIAKust!

Earl Nightingale

Autor

Periood

kajastust

Projekti ülevaade

Monika Kuzmina

Monika Kuzmina

Vastutaja

Kõige kergem ja tõhusam on õiget hoiakut leida nii, et hakkad käituma, nagu suhtuksid ellu positiivselt.

Katkend raamatust

Alustame siis esimesest sõnumist: võlusõna. Asjatundjad nimetavad seda kõige olulisemaks sõnaks, vähemalt kui vaatame selle tulemusi. See töötab nii meie keeles kui ka ükskõik millises teises keeles. Meie võlusõna on „hoiak“.

Hoiaku all mõistetakse suhtumisviisi või käitumist, mis väljendab tegevust, tunnet või meeleolu. Sinu käitumine, tunded või meeleolu määravad, mida teised sinu suhtes tunnevad või kuidas tegutsevad. Hoiak määrab seega, milline on elu hoiak sinu suhtes.

Mida see täpsemalt tähendab? Kõik toimib põhjus-tagajärg-suhete põhimõttel. Seetõttu võingi väita, et edu võib saavutada teatud moodi tegutsedes. Sinu ülesanne on luua põhjused. Tulemused, tasu tegude eest, tulevad iseenesest. Hea hoiak toob kaasa head tulemused, rahuldav hoiak rahuldavad tulemused ning halb hoiak halvad tulemused.

Tead ju, et igaüks on oma õnne sepp. Tulemused sõltuvad niisiis hoiakust. Hoiakust, mis sul iga päev on. Kas ei kõla lihtsalt? Ometi ei ole see päris nii lihtne. Paljudelt nõuab uue suhtumis- ja käitumislaadi õppimine aega. Ent kui oled selle ühel päeval omandanud, hakkab argipäev tunduma täiesti teistsugusena. Nagu oleksid astunud pimedast toast päikesepaistesse. Näiteks inimene, kellel on vale hoiak õppimise suhtes, ei õpi enne peaaegu midagi, kui pole oma hoiakut muutnud.

Märkad seda kindlasti ka oma elus. Kui oled võtnud hoiaku, et ei oska midagi teha, siis sa ei suudagi enamasti peaaegu mitte midagi teha. Masendunud hoiak paneb kaotama mängu juba enne selle algust. Nüüd siis tead, et see, mida elult saad, mida teed või jätad tegemata, sõltub suures osas hoiakutest.

Psühholoog ja filosoof William James Harvardi ülikoolist on öelnud: „Minu sugupõlve suurim leiutis oli märgata, et inimene võib muuta oma elu, muutes oma hoiakuid.“

Saad ju aru: see on valdkond, mida igaüks võib valitseda. Eks ole imeline, et sul on nii suur võim tuleviku sündmuste üle? Et suudaksid suhtuda lootusrikkalt maailma, pead kõigepealt hakkama lootma iseendale. Ei saa anda teistele seda, mida sul endal pole, seega määrab suhtumine iseendasse selle, kuidas suhtud maailma.

Kui kohtad negatiivse hoiakuga inimest, võid olla kindel, et ta suhtub negatiivselt ka iseendasse. Ta ei meeldi iseendale eriti, vähemalt mitte sel hetkel. Ta on mingil põhjusel õnnetu, sest õnnelik olek paistaks ju väljapoole. Negatiivne inimene on tavaliselt õnnetu ja rahulolematu. Seda on lihtne näha ja taibata.

Siit võibki teha järgmise järelduse: me oleme iseendaga nii harjunud, et alahindame ennast. Meil on kalduvus oma oskusi ja unelmaid alahinnata. Sama kummalisel viisil arvame, et teised oskavad teha kõike. Tahan, et saaksid aru: meil kõigil on midagi, mida võiksime tunduvalt arendada – suur hulk andeid ja võimeid, mida me harjumusest ei ole kasutanud.

Kajastused

KÜSI PAKKUMIST