Miks keegi mulle seda varem ei ole öelnud?

Kuidas astuda vastu pahale tujule, pingetele, stressile ja keerulistele olukordadele?

Dr Julie Smith – kliiniline psühholoog, keda võib nimetada ka internetisensatsiooniks – teab. Rääkinud uuesti ja uuesti asjadest, mida patsient pidi meeles pidama, et eesolevale nädalale vastu astuda, küsiti temalt korduvalt: “Miks keegi mulle seda varem ei ole öelnud?”

Oma aju tundmine ja teadlikult sellesse suhtumine on lihtsam kui arvata oskad — loe, tunne, treeni end. Sa ei pea maksma terapeudile poolt palka, Sa ei pea minema kuhugi, kui ei taha. Alusta ise – see polegi nii raske, kui tead mõnd nippi!

„Miks keegi mulle seda varem ei ole öelnud?“ õpetab, kuidas vaimset tervist tugevdada ja hoida. Dr Julie Smithi tehnikad aitavad sul vastu pidada, olenemata sellest, kas tahad ärevust seljatada, kriitikaga tegeleda, depressiooniga toime tulla, enesekindlust kasvatada, motivatsiooni leida või endale andeks anda.

Autorist:

Doktor Julie Smith on enam kui kümme aastat praktiseerinud kliiniline psühholoog, kes hakkas esimese spetsialistina kasutama TikToki erialaste teadmiste jagamiseks – et teha vaimse tervise haridus kõigile kättesaadavaks.

COVID-19 pandeemia ajal kasvas tema sotsiaalmeediapublik 3 miljoni jälgijani, sest kasutajad said eneseabivideotest tuge ning rakendasid tema nõuandeid. Videoid on kõikidel kanalitel kokku vaadatud umbes pool miljardit korda.

Julie on teinud kaasa BBC filmides, olnud külaline CBBC’s, Good Morning Britain’is, BBC Breakfast’is ja CNN International’is ning on BBC Radio 1 „Life Hacks’i“ psühholoog. Temast on ilmunud artiklid Women’s Health’is, Buzzfeed’is, The Telegraph’is, The Times’is, The Sunday Mail’is, Glamour’is, CNNis ja mujal. TikTok nimetas dr Julie Smithi ka platvormi 100 olulisema sisulooja hulka. Ta elab abikaasa ja kolme lapsega Hampshire’is, Inglismaal.

Dr Julie Smith

Autor

Periood

kajastust

Projekti ülevaade

Monika Kuzmina

Monika Kuzmina

Vastutaja

Oodata abi otsimisega seni, kuni oma surivoodil lamad, ei ole tervise – nii füüsilise kui ka vaimse – säilitamiseks kunagi hea strateegia.

Kandiline hingamine

  • 1. samm. Keskenda pilk millelegi kandilisele: lähedalasuvale aknale, uksele, pildiraamile või arvutiekraanile.
  • 2. samm. Keskenda sisse hingates silmad alumisele vasakpoolsele nurgale, loenda neljani ja libista silmad ülemisele nurgale.
  • 3. samm. Hoia 4 sekundit hinge kinni, sellal kui lased pilgul üla osa teise nurka libiseda.
  • 4. samm. Välja hingamise ajal lase silmadel alumisele nurgale libiseda, loendades jälle neljani.
  • 5. samm. Hoia 4 sekundit hinge kinni, sellal kui sa jälle alumisse vasakusse nurka liigud, et uuesti alustada.

Niisiis, sa hingad 4 sekundit sisse, hoiad 4 sekundit hinge kinni, hingad 4 sekundit välja ja hoiad 4 sekundit hinge kinni. Millelegi kandilisele keskendumine võib juhendina toimida ja aidata sul tähelepanu hingamisel hoida, vähendades võimalust, et tähelepanu liiga vara uitama läheb.

Kui seda mõne minuti proovid ja tunned, et see veel ei toimi, jätka proovimist. Läheb aega, enne kui keha reageerib.

Üks lisavihje on harjutada iga päev, hetkedel, mil sa ärevust ei tunne. Seda, mis on sisseharjunud, on palju lihtsam kasutada, kui oled hirmust vallatud.

Kajastused

KÜSI PAKKUMIST