Segamatu

Kuidas võtta tehnoloogiast parim, laskmata sel meist parimat võtta?

Istud laua taha, et tööd teha… telefonist kostab märguanne. Kavatsed tööd jätkata… kolleeg koputab õlale, et veidi juttu ajada. Kodus libistavad pereliikmed nutiseadmete ekraane… keegi ei räägi päevast või elamustest. Möödub järjekordne päev ja ka seekord pole sa jõudnud teha seda, mida plaanisid. Mida kõike suudaksid ära teha, kui saaksid keskenduda? Kui oleksid „segamatu“? Tehnoloogiaettevõtja, koolitaja ja Stanfordi ärikooli endine lektor Nir Eyal selgitab Heliose kirjastatud raamatus “Segamatu: Kuidas hallata tähelepanu ja juhtida oma elu”, miks probleemi ei saa lahendada lihtsalt seadmete sahtlisse panekuga. Ta pakub praktilisi uudseid tehnikaid ja nõuandeid, kuidas hallata tähelepanu ning teha ära kõik, mida oled lubanud. Raamat annab võtme, kuidas võtta tehnoloogiast parim, laskmata sel meist parimat võtta.

Nir Eyal
Julie Li

Autor

Periood

kajastust

Projekti ülevaade

Monika Kuzmina

Monika Kuzmina

Vastutaja

Olgu suurfirmas või väikses perekonnas, kui me räägime probleemidest avatult keskkonnas, kus tunneme end kaitstuna ja turvaliselt, saame need koos lahendada.

Aja planeerimine

Kuidas võtta ja planeerida aega aga meie jaoks kõige olulisemate suhete jaoks?

  • Inimesed, keda me kõige rohkem armastame, ei tohiks leppida selle ajaga, mis jääb meil nende jaoks üle muudest asjadest. Kõigile on kasulik, kui kavandame kalendrisse spetsiaalse aja oma oluliste suhete jaoks.
  • Inimesed, keda sa armastad, väärivad rohkemat kui üksnes kõigist muudest tegevustest üle jäänud ajaraasukest. Kui keegi on sulle oluline, tee tema jaoks oma kalendris korrapäraselt aega.
  • Mine oma kallimaga kohtingupäevade kindlaksmääramisest kaugemale. Korralda planeeritud ja regulaarseid kohtinguid kaasaga. Minge õhtusöögile, jalutama või võtke aega lihtsalt rääkimiseks. Märgi kalendrisse ka kodused tööd, et tagada nende võrdne jagunemine.
  • Tee nimekiri lastega asjadest, mida nad soovivad teha. Pane ideed paberile kirja, rulli kokku ja pane „lustipurki“. Pane kalendrisse kirja päev, millal neid tegevusi koos teete. Ja siis tõmmake purgist välja üks tegevus ja tehke seda. Olgu see aeg reserveeritud vaid teile.
  • Teadusuurimused näitavad, et kui laseme sõprussuhetel nälgida, on alatoidetud ka meie keha ja vaim. Seega, sõpradega veedetud aeg pole mitte üksnes meeldiv – see on investeering meie tulevasse tervisesse ja heaolusse. Jälgi, et sa säilitaksid olulised suhted, kavandades aega korrapärasteks kokkusaamisteks.
  • Oluline on ka see, et seaksid iganädalases ajakavas esikohale oma tõekspidamiste järgi elamise. Kui oled ka endale selleks aega planeerinud, saad alati olla niisugune inimene, kes tahad olla.

Kajastused

KÜSI PAKKUMIST